Gdynia - Karlskrona

Informacje dla podróżnych

2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_728x90 Image Banner 728 x 90

Miasto Gdynia

Gdynia to miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim, będące częścią Trójmiasta (wraz z Gdańskiem i Sopotem).

Gdynia uzyskała prawa miejskie 10 lutego 1926 roku. Impulsem do rozwoju miasta była budowa portu, który powstał w celu zapewnienia Polsce dostępu do morskich szlaków i bazy marynarki wojennej wobec niepewnej sytuacji w Wolnym Mieście Gdańsku. Szybki napływ ludności i dynamiczny rozwój portu sprawiły, że w ciągu kilkunastu lat po nadaniu praw miejskich Gdynia ze wsi rybackiej przekształciła się w pełnoprawne miasto.


Wyświetl większą mapę

Dziś Gdynia ma ponad 250 tysięcy mieszkańców i jest dwunastym co do wielkości miastem w Polsce. Gdynia posiada liczne miejsca spacerowe, do najpopularniejszych miejsc należy Molo Południowe, będące przedłużeniem Skweru Kościuszki a także Bulwar Nadmorski oraz kilometry piaszczystych plaż, którymi dotrzeć możemy do Sopotu i do Gdańska.

W gdyni nad możem znajdują się 4 strzeżone kąpieliska: Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo oraz Gdynia Babie Doły.
Baza hotelowa Gdyni składa się z kilkunastu obiektów, w tym jednego czterogwiazdkowego (Hotel Nadmorski) i siedmiu hoteli trzygwiazdkowych.

Odnośniki do stron związanych z Gdynią

Strona internetowa Gdyni
Informacje na Wikipedii
Port Gdynia
Informacje lokalne

Copyright © gdynia-karlskrona.pl 2017